Wakacyjnie z Kazimierza

Wracam po długiej przerwie. Witam wszystkich serdecznie i jeszcze wakacyjnie. Lato mamy cudne, temperatura jak w ciepłych krajach. Wiec korzystamy i jeździmy z jednej plaży na drugą, albo wylegujemy się w ogrodowym zaciszu. Ale i to opalanie może się kiedyś znudzić, więc wybraliśmy się na kilka dni do mojego ulubionego miejsca w Polsce.
Zabytkowe kamienice, spokój, artyści-malarze, klimatyczny rynek i cyganki, taki klimat tylko w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Kazimierz jest niewielki, ale za to bardzo urokliwy. Zdecydowanie fajniejszy jest wczesnym rankiem, bo później to już masakra... strasznie dużo ludzi.

Kazimierz, szósta rano...Mamy tu takie swoje miejsca, które lubimy i które się nie nudzą. Herbaciarnię u Dziwisza na ul. Krakowskiej, cmentarz Żydowski, czy też Mały Rynek ze starociami, gdzie zawsze coś znajdę dla siebie. Tym razem był to drewniany stolik z maszyną do szycia firmy Neumann. Jest bardzo zniszczony, ale przy odrobinie cierpliwości i wytrwałości będzie jeszcze pięknym meblem.

Rynek ze starociami...
i opisywana wcześniej maszyna...


Herbaciarnia, w której zawsze jest pięknie i pysznie
Cmentarz ŻydowskiKazimierz jest na tyle atrakcyjnym i strategicznym miejscem, że w odległości kilkudziesięciu kilometrów, znajdują się inne miasta i atrakcje turystyczne. Lublin, Puławy, Nałęczów czy też Janowiec w którym znajduje się zamek z pierwszej połowy XVI wieku i na którym kręcony był polski film Pan Samochodzik i templariusze. My tym razem zwiedzaliśmy Lublin i Zamek w Janowcu.

Lublin
Zamek w Janowcu

Kazimierz jest świetnym miejsce wypadowym na weekend, ja pewnie wrócę tam jeszcze nie raz, a tym którzy nie byli i nie widzieli gorąco polecam.

Pozdrawiam

Magda

Komentarze

  1. Uwielbiam Kazimierz o każdej porze roku i tez mamy z Szarlatanem tam swoje ulubione miejsca ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty