Szafka katalogowa

Oto ona wymarzona, prawdziwa szafka katalogowa, na którą czekałam naprawdę długo. Pierwszy zamysł posiadania takiego mebla pojawił się prawie dwie dekady temu. Boże!!!jaki człowiek stary. Ale taka jest prawda, pierwsze marzenia o takim meblu pojawił się już za czasów ogólniaka. Wtedy marzenie po części zostało spełnione, ponieważ od mojej Mami dostałam sekretarzyk z kilkoma małymi szafkami i przegródkami, a całość zasuwana była jakby drewnianą roletą, coś na zasadzie chlebaka. Byłam przeszczęśliwa, to jest pewne. Do dzisiaj stoi on w moim rodzinnym domu. Ale chęć posiadania takiej prawdziwej komody z małymi szufladkami trwała nadal.W tym celu przeszukałam wszystkie serwisy aukcyjne, ogłoszenia i nic. Mebel jest nieosiągalny i niestety pomalutku staje się unikatem. Komputerowe katalogi są na pewno wygodniejsze i szybsze, ale sama biblioteka traci na tym swój klimat. Ale w końcu udało się. Dzięki uprzejmości mojego kolegi i jego przemiłej mamy, która pracuje w bibliotece, stałam się posiadaczką trzech małych szafek katalogowych, z której powstała jedna duża.
Przed metamorfozą wyglądały tak:Na początku było sporo pracy, najwięcej z pozbywaniem się kilku grubych warstw lakieru. Próbowałam papierem ściernym i opalarką, było ciężko, ale w końcu się udało, lakieru nie było.


I w końcu mogłam zacząć malować.
Komoda została wzbogacona o drewniane nóżki, zmienione zostały gałki.
Tak wygląda efekt końcowy. Tadam...Pozdrawiam

Magda

Komentarze

 1. robi klimat :)

  zapraszam:http://ewelinna20.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Szukam takiej choć jednej ale z marnym skutkiem niestety :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpisz w Google szafka katalogowa albo biblioteczna
   Są w sprzedaży
   Szukaj z drewna bo wiele jest z płyty

   Usuń
 3. Jest świetne! Pięknie ją odnowiłaś! Zazdroszczę takiego mebla! Nie wiem gdzie taką nabyć. Pewnie na Targu Staroci we Wrocławiu. Czas się wybrać, poszukać. Albo uśmiechnąć się do zaprzyjaźnionych bibliotek, może będą wymieniać kiedyś meble na nowe? ;) :) Pozdrawiam, Katarynka

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna szafka:) i super pomysł z nóżkami

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam pytanie te nóżki jak zamocowałaś
  Aby ci się otworzyła szufladka na dole ?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty