Taki tam spokojny dzień...

....Myślę o minionej niedzieli, którą spędziliśmy bardzo spokojnie, bez żadnego pośpiechu, powiedziałabym, że nawet leniwie. Takie dni bardzo mi odpowiadają. Pojechaliśmy nad morze z naszym wariatem Teodorem, który jest już z nami równo miesiąc. Matko!!!!to był szalony miesiąc. Dom stoi, ale są straty, drzwi i ściany podrapane, futryna obgryziona. Na początku troszkę się wkurzałam, ale teraz tak myślę, że jest to świetny pretekst do remontu domu, oczywiście jak Tedi podrośnie.
No tak, to był jego pierwszy w życiu tak długi spacer, najpierw grzecznie chodził na smyczy i wszystkiego się bał, ale to trwało naprawdę bardzo krótko. Jak zobaczył morze,plażę i odkrył że można łatwo kopać doły to był w swoim żywiole.Cieszył się całym sobą i w tym wszystkim towarzyszył mu Henryś. Kopali, ganiali, aż ze zmęczenia padli.


Po szaleństwach plażowych, w ramach niedzielnego obżarstwa, upichciłam pyszne, herbatnikowe trufle
Przepis jest wyjątkowo prosty, do ich zrobienia potrzebujemy:

6 paczek herbatników
1 serek mascarpone
pół łyżeczki cukru wanilinowego
1 mleczna czekolada roztopiona w kąpieli wodnej
2 gorzkie czekolady
2 łyżeczki oleju

Przygotowanie:

Ciasteczka kruszymy. Pokruszone wrzucamy do miski. Dodajmy ser mascarpone, cukier wanilinowy oraz roztopioną czekoladę. Całość mieszamy łyżką lub mikserem. Tak przygotowaną masę wykładamy na blat i ugniatamy w celu pomieszania wszystkich składników ze sobą. Następnie wkładamy do lodówki na 15 minut.
W osobnej misce rozpuszczamy dwie gorzkie czekolady w kąpieli wodnej. Przelewamy do szklanki i wlewamy 2 łyżeczki oleju.

Masę czekoladową wyciągamy z lodówki. Formujemy kulki wielkości orzecha włoskiego, wkładamy je do roztopionej czekolady (najlepiej zrobić to widelcem) i nakładamy na talerz wyłożony pergaminem. Gdy czekolada jeszcze nie zastygła można udekorować zrobione trufle. Tak zrobione trufle wkładamy do lodówki na godzinę. Następnie wyjmujemy i mozemy włożyć je do papilotek, u mnie w chwili robienia były niedostępne ;-)


Smacznego!!!

Pozdrawiam

Magda

Komentarze

Popularne posty